Kruszwickie Dni Sportu

W dniach 15-22 w Kruszwicy odbywały się Kruszwickie Dni Sportu, zawody sportowe organizowane były dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Nasza szkoła wzięła udział w trzech dniach rywalizacji sportowej.

16 czerwca na stadionie sportowym odbyły się zawody lekko atletyczne. Nasz szkoła zdobyła dwa medale.

Pierwszy srebrny w biegu sztafetowym 8x50m rocznika 2006. Zespół w składzie : Justyna Galas, Iwona Jacewiak, Wiktoria Rzepka, Weronika Lewandowicz, Igor Boreczek, Adam Lewandowski, Wiktor Kulczycki. Kacper Kukuczka.

Drugi medal także srebrny w rzucie piłeczką palantową rocznika 2004. Zespół w składzie : Wiktoria Dębska, Weronika Rzepka, Oskar Sawikowski, Oskar Wróblewski.

Oprócz medalistów szkołę w zawodach reprezentowali : Szymon Krukowski, Marek Nijak, Kamil Wąśniewski, Dagna Sitarz, Anna Izdebska, Małgorzata Figa, Maciej Weroński, Oskar Sztuba, Sebastian Stanek, Anna Kwarcińska, Emilia Ranachowska, Jessica Konewka.

20 czerwca w hali sportowej na zagoplu ze względu na złe warunki atmosferyczne został rozegrany turniej mini piłki nożnej chłopców rocznika 2006 i młodsi.

Zawody te były dla nas bardzo pechowe, zajęliśmy 4 miejsce tracąc do zwycięzcy 1 punkt.

Wyniki :

SP Polanowice - NSP Racice 2:0 Bramki zdobył - Krystian Nowak 2,
SP Polanowice - SP Wola Wapowska 0:2

SP Polanowice - SP 2 Kruszwica 1:2 Bramkę zdobył - Oliwier Paluszak,
SP Polanowice - SP Sławsk Wielki 1:0 Bramkę zdobył - Krystian Nowak.

Szkołę naszą w zawodach reprezentowali : Krystian Nowak, Kacper Kukuczka, Jakub Wojtasik, Mikołaj Figas, Wiktor Kulczycki, Krystian Wójcikowski, Oliwier Paluszak, Igor Boreczek.

21 czerwca na orliku w Kruszwicy odbył się IV Memoriał im. Zbigniewa Ryża w ramach Kruszwickich Dni Sportu.

Reprezentacja chłopców wypadła bardzo dobrze, dopiero w finale ulegając po serii rzutów karnych z SP 2 Kruszwica.

Wyniki :

SP Polanowice - SP Rusinowo 2:0 Bramki zdobył - Szymon Krukowski,
SP Polanowice - NSP Racice 1:0 Bramkę zdobył - Oskar Sawikowski,

Półfinał

SP Polanowice - SP 1 Kruszwica 0:0 karne 3:1

Finał

SP Polanowice - SP 2 Kruszwica 1:1 karne 1:3 Bramkę w regulaminowym czasie gry zdobył - Oskar Sawikowski

Kamil Wąśniewski został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, szkoła otrzymała puchar a wszyscy zawodnicy srebrne medale.

Skład reprezentacji : Szymon Krukowski, Kamil Wąśniewski, Marek Nijak, Oskar Sawikowski, Oskar Sztuba, Oskar Wróblewski, Krystian Nowak, Adam Figas, Sebastian Stanek, Jakub Wojtasik.