I Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Polanowicach w Tenisie Stołowym

W poniedziałek 24 lutego w naszej szkole odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Na starcie wzięło udział dwunastu uczniów. Zostali oni podzieleni na trzy grupy, w grupach grali systemem każdy z każdym. Zwycięscy grup oraz najlepszy zawodnik z miejsca drugiego awansowali do meczy półfinałowych, a następnie rozgrywany był mecz o pierwsze oraz trzecie miejsce. W grupach oraz półfinałach mecze rozgrywane były do jednego wygrane go seta. Finał oraz spotkanie o trzecie miejsce grane było do dwóch wygranych setów. Z trzech grup do finałowej czwórki awansowali Bartek Piskorz, Piotr Pieszak, Szymon Krukowski oraz Agnieszka Janowska.

SAM_0398

W pierwszym meczu półfinałowym po zaciętej walce Szymon Krukowski pokonał Piotra Pieszaka 11:9, w drugim meczu Bartek Piskorz dość łatwo poradził sobie z Agnieszką Janowską 11:5.

W meczu o trzecie miejsce Piotr Pieszak pokonał Agnieszkę Janowską 2:0.

Ostatnim spotkaniem był mecz o I miejsce oraz tytuł Mistrza Szkoły. Mecz ten jak na finał przystało był bardzo dobrym widowiskiem. Pierwszego seta wygrał Szymon 11:7 i wszystko wskazywało, że wygra mecz bo w drugim prowadził już 9:5 wtedy przebudził się Bartek Piskorz, który zdobył z rzędu sześć punktów i wygrał drugiego seta. Trzecia odsłona decydująca rozgrywana już była pod dyktando Bartka , wygrał 11:5 i zapewnił sobie Tytuł Mistrza Szkoły w Tenisie Stołowym..

Organizatorem turnieju był pan Jacek Stajszczak. Nagrody ufundowali Burmistrz Kruszwicy pan Dariusz Witczak, Centrum Kultury i Sportu Ziemowit w Kruszwicy oraz UKS Basket 2010 Kruszwica.

Za wszystkie nagrody oraz upominki serdecznie w imieniu uczniów oraz organizatora DZIĘKUJEMY !!